
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Output Voltage | 10 V |
| Initial Accuracy | 0.25 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
| Max Supply Current | 360 µA |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$3.28505
Ext.Price$3.28505
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.28505 | $3.28505 |
| 10 | $2.50525 | $25.05250 |
| 25 | $2.31106 | $57.77650 |
| 50 | $2.20170 | $110.08500 |
| 100 | $2.09751 | $209.75100 |
| 300 | $1.97830 | $593.49000 |
| 500 | $1.93422 | $967.11000 |
| 1000 | $1.88368 | $1883.68000 |
